urolog gorzów, urolog gorzów wielkopolski, gabinet urologiczny, janusz grzelak

lek. med. specjalista urolog, chirurg

Janusz Grzelak

Kilka słów o lekarzu

Lek. med. Janusz Grzelak to absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Uczelnię ukończył w 1979 roku, otrzymując dyplom i tytuł lekarza medycyny. Przez wiele lat pracował w Oddziale Chirurgii, a następnie w Oddziale Urologii w Wielospecjalistycznym Szpitalu SP ZOZ w Nowej Soli (od 1979 roku). W 1984 roku przystąpił do egzaminu specjalizacyjnego, otrzymując dzięki temu tytuł specjalisty I stopnia w zakresie chirurgii ogólnej. W 1990 roku złożył kolejny egzamin, co umożliwiło mu uzyskanie specjalizacji w dziedzinie urologii. Jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Gorzowie Wielkopolskim. W ciągu swojej długiej kariery zawodowej nieustannie zgłębiał wiedzę medyczną w renomowanych krajowych ośrodkach. Przeszedł szkolenie w zakresie USG i innych metod diagnostyki obrazowej w urologii (CMKP Warszawa-Międzylesie), a także cykl warsztatów poświęconych tematyce laparoskopii w urologii w ośrodku w Bydgoszczy. Posiada certyfikat Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii w Zamościu, potwierdzający jego umiejętności z zakresu diagnostyki USG w urologii. Odbył również praktyczne indywidualne doszkalanie w renomowanych klinikach we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie i Szczecinie. W latach 2006-2011 piastował stanowisko ordynatora Oddziału Urologii SP Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Obecnie współpracuje z kilkoma uznanymi ośrodkami, a także prowadzi prywatny gabinet urologiczny.

Osiągnięcia

Lek. med. Janusz Grzelak może się poszczycić wieloletnim doświadczeniem zawodowym i ogromnym zakresem wiedzy medycznej z dziedziny urologii i chirurgii ogólnej . Doskonalił się podczas szkoleń w Polsce i za granicą – między innymi, w 2004 roku odbył kurs „Onkologia i Laparoskopia w Urologii” w Barcelonie. Regularnie uczestniczy w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych, podczas których zapoznaje się z najnowszymi doniesieniami naukowymi w zakresie technik leczenia. Wziął udział w konferencji naukowoszkoleniowej, której tematyka była poświęcona elektroresekcji p/cewkowej. Zjazd miał miejsce w Katedrze i Klinice Urologii Akademii Medycznej w Warszawie, a prowadzącym wykłady i warsztaty był prof. Rudolf Hartung z Berlina. Uczestniczył także w 13th Video-Urology Word Congress w Gdyni (w 2001 roku), w Urologicznym Forum Naukowym w Barcelonie oraz w Światowym Spotkaniu „Zaburzenia dolnego Odcinka Dróg Moczowych”, zorganizowanym w 2010 roku w Marakeszu (Maroko). Doktor Grzelak cechuje się niezwykłą otwartością na innowacyjne metody zabiegowe i diagnostyczne. W środowisku medycznym cieszy się zasłużoną opinią wszechstronnego operatora oraz wnikliwego specjalisty. Od 2005 roku do 2011 roku był członkiem Zarządu Oddziału Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Corocznie bierze udział w kongresach naukowych PTU, a także w regionalnych konferencjach Oddziału Wielkopolskiego PTU i innych zjazdach naukowych, pozwalających mu poszerzać zakres wiedzy medycznej.

Leczenie

Lek. med. Janusz Grzelak specjalizuje się w przeprowadzaniu diagnostyki i leczenia schorzeń urologicznych. Jest doświadczonym urologiem i chirurgiem ogólnym , który posiada uprawnienia do wykonywania zabiegów z zastosowaniem innowacyjnych metod. Posiada praktyczną umiejętność wykonywania wszelkiego typu procedur otwartych i laparoskopowych, badań USG oraz zabiegów endoskopowych (p/cewkowych i p/skórnych). Odwiedzającym go pacjentom oferuje pełne leczenie urologiczne oraz badania profilaktyczne. Leczy zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Przeprowadza terapię u mężczyzn cierpiących z powodu niepłodności, zajmuje się również zaburzeniami erekcji. Operuje niezastąpione jądra, żylaki powrózka nasiennego oraz torbiele najądrza. Pobiera wycinki narządowe, przeprowadza małoinwazyjną fibrocystoskopię, a także operuje wodniaka jądra, załupk i zbyt krótkie wędzidełko napletka . Można zgłosić się do niego na zabieg obrzezania, amputacji jądra (również z powodu wystąpienia nowotworu) i wycięcia zmiany moszny. Doktor Grzelak zajmuje się wszczepianiem protez jądra, przeskórną cystostomią w przypadku zatrzymania moczu przy braku możliwości cewnikowania i przezcewkowym nacięciem torbieli ujścia moczowodowego, czyli ureterocoele. Przeprowadza endoskopowe operacje zwężenia cewki moczowej UIO, elektroresekcję przezcewkową gruczołu krokowego TUR-P oraz przezcewkowe nacięcie szyi pęcherza moczowego TUI-P. W zakres oferowanych przez niego usług medycznych wchodzi także elektroresekcja przezcewkowa guza pęcherza moczowego TUR-BT, przezcewkowa litotrypsja kamienia w pęcherzu moczowym oraz przezcewkowe usunięcie ciała obcego z pęcherza moczowego. Można także u doktora wykonać biopsję stercza (prostaty ) TRUS przy pomocy wysokiej klasy aparatu USG. Podobnie pacjenci z torbielami nerek mogą liczyć na małoinwazyjne leczenie przezskórne. Doktor wykona podobną metodą przetokę nerkową w stanie zagrożenia życia z powodu blokady górnych dróg moczowych.

Kursy i szkolenia:

 • szkolenie - USG i inne metody diagnostyki obrazowej w urologii - CMKP Warszawa-Międzylesie
 • certyfikat - kurs praktyczny - Diagnostyka USG w urologii - Zamość - Roztoczańska Szkoła USG
 • warsztaty - Laparoskopia w urologii I - Bydgoszcz
 • warsztaty - Laparoskopia w urologii II - Bydgoszcz
 • warsztaty - Laparoskopia w urologii III - Bydgoszcz
 • kurs laparoskopowy - Bydgoszcz
 • kurs - Onkologia i Laparoskopia w Urologii - Barcelona, Hiszpania
 • Urologiczne Forum Naukowe - Barcelona, Hiszpania
 • kongres światowy - wideo - urologia - Gdańsk, Sopot, Gdynia
 • konferencja naukowa - Uroonkologia - Kazimierz Dolny AM w Lublinie
 • konferencja naukowo-szkoleniowa - elektroresekcja p/cewkowa - prof. Rudolf Hartung, Berlin
 • Międzynarodowy Kongres Medyczny - Kobieta i Mężczyzna. Zdrowie reprodukcyjne i seksualne - Warszawa
 • SIU - Światowe Spotkanie - Zaburzenia dolnego Odcinka Dróg Moczowych - Marrakech, Marocco
 • coroczne Kongresy Naukowe PTU
 • sezonowe wiosna-jesień regionalne Konferencje Oddziału Wielkopolskiego PTU
 • praktyczne indywidualne doszkalanie w klinikach: Poznań, Wrocław, Szczecin, Warszawa

Certyfikaty, dyplomy, zaświadczenia